Case study: Jak Keyguru box proměnil Villa Patriot v hotel budoucnosti

Villa Patriot je neobyčejný čtyřhvězdičkový hotel s výbornou restaurací. Jde neustále kupředu a svým zákazníkům dopřává vždy to nejlepší. Instalace Keyguru boxu pro bezobslužnou recepci byla modernizací, kterou ocenilo vedení i klienti. Návštěvníkům se usnadnil check-in, vedení ušetřilo na personálu a hotel navíc získal zcela nový typ hostů.

Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot je unikát z Mariánských Lázní

Elegantní čistá architektura, útulné pokoje s rustikálními prvky a luxusní restaurace nabízející vybrané pokrmy z české i zahraniční kuchyně. Hotel Villa Patriot je vše, jen ne obyčejný.

Zakládá si na volném přístupu, který skvěle shrnuje hotelová manažerka Ivana Mottlová: „Lidé k nám jezdí za soukromím. Prostě přijedou a my jen čekáme až se rozhodnou, co chtějí dělat. Pak jim vše pomůžeme zprostředkovat, ale neobtěžujeme je nabídkami, ani zbytečnými otázkami“.

„Nejsme jen obyčejný hotel a naše hosty nijak neomezujeme“, říká Paní Ivana Mottlová, manažerka Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot.

I přes úspěch Villa Patriot toužila po dalších inovacích

Koncept se hotelu Villa Patriot velmi osvědčil, ale vedení chtělo víc. 

Toužilo se přizpůsobit současným trendům a nabídnout klientům ještě větší svobodu a flexibilitu. Řešení muselo být investičně výhodné, atraktivní a dostatečně moderní. Chybět nesměl ani vřelý lidský kontakt, na kterém si hotel zakládá. Volba okamžitě padla na kombinované samoobslužné ubytování. 

A tak se vedení hotelu rozhodlo kontaktovat Keyguru.

„Lidé k nám jezdí za soukromím. Prostě přijedou a my jen čekáme až se rozhodnou, co chtějí dělat. Pak jim vše pomůžeme zprostředkovat, ale neobtěžujeme je nabídkami, ani zbytečnými otázkami“.

Co je moderní a lidské zároveň? Automatický vrátný Keyguru box

I když má hotel aktuálně 15 pokojů, rozhodli jsme se proměnu začít Keyguru boxem s pěti přihrádkami. Vedení si chtělo provoz vyzkoušet v malém formátu, který se snadno optimalizuje. Také zatím nechtěli recepci automatizovat plně, Keyguru boxy proto vyřizovaly check-in až po páté hodině odpolední.

S vedením hotelu jsme prodiskutovali napojení na integrační systém Agnis, aby byl provoz co nejvíce efektivní. Zasílání přístupových kódů a instrukcí ale nakonec zůstalo na lidské síle. „Já zatím chci, aby lidi měli pocit, že si nepíšou s automatem. Chci jim psát na mobil sama, vše jim popsat, poslat fotky a vytvořit tak podrobný návod krok po kroku.“ Vysvětlila rozhodnutí manažerka hotelu Ivana.

Takhle v praxi vypadá Gatekeeper umístěný u hlavních vchodových dveří. Hosty pouští dovnitř do Villy.

Při instalaci Keyguru boxů se ukázal náš smysl pro praktičnost

Zapojování Keyguru boxu provázela vtipná příhoda.

Napoprvé hotel svůj box namontoval příliš vysoko a jedna z nižších zákaznic na něj nemohla dosáhnout. Díky mobilní konstrukci našich výrobků se naštěstí vše snadno přesunulo a celá událost skončila smíchem.

Zajímá vás, co všechno Keyguru box nabízí, nebo se strachujete, jak sedne k interiéru vaší recepce?

Vedení Villa Patriot neopomnělo elegantní marketing

Hosté si na fungování boxů rychle zvykli, i když na začátku měli podle manažerky hotelu obavy. „Když mám do pěti recepci, a po páté hodině si hosté vyzvedávají klíč v Keyguru, tak to může vypadat, že spěcháme domů a nechceme na ně počkat. Tak jsme to změnili a nyní to prezentujeme jako výhodu – říkáme: je to kvůli vám, nemusíte spěchat, máte možnost přijet, kdy chcete. A oni jsou pak nadšení.“

Automatický vrátný funguje na jedničku: šetří peníze a přivedl nový typ klientů

Keyguru box hotelu Villa Patriot přinesl plánované i nečekané výhody.

  1. Díky šetření lidské pracovní síly se vyplatil finančně. Podle paní Ivany na sebe bez problému vydělal. To vedení hotelu velmi potěšilo, zpočátku se totiž obávalo, že investice bude pouhou přítěží. Do budoucna s jistotou očekávají, že Keyguru box začne i vydělávat.
  2. Cíl přizpůsobit se novým trendům, a možná je i trochu předstihnout, vyšel na jedničku. Slovy paní Ivany: „Jsem bytostně přesvědčená o tom, že je to krok dopředu. Nejsme jen klasický zastaralý hotel, ale jdeme moderní cestou. A Keyguru box, to je jedna z nich.“
  3. Inovace přinesla i další nečekanou výhodu. Díky snadnému, flexibilnímu a automatickému vrátnému si hotel Villa Patriot oblíbily firmy i obchodní týmy. „Pro ně je to úplná pecka, protože si prostě zadají telefon, já pošlu kód, klienti dorazí kdykoliv potřebují, vezmou si sami klíč a jdou třeba na večeři. Pro lidi z byznysu je to ideální, protože firmy nemusí pospíchat, honit nikoho, a to je prostě super…“ vysvětluje úspěch Keyguru boxů paní Ivana.
  4. Vedení si navíc pochvalovalo aktivní zákaznickou podporu našeho týmu, kterému mohlo zavolat kdykoliv potřebovalo poradit.

Projekt hotelu Villa Patriot byl zkrátka úspěch na plné čáře. Věříme, že do budoucna nás čeká ještě mnoho společných úspěchů.

Chcete udržet krok s dobou podobně jako Villa Patriot?