Blog

Co se nám honí v hlavách

Chci vědět víc

3. Klíče v SVJ: Jak se vypořádat s pronájmy přes Airbnb

Krátkodobé pronájmy přes online platformy, jako je Airbnb, představují palčivý problém pro SVJ v Praze a dalších velkých městech. V bytech se střídají hosté několikrát do týdne, což snižuje bezpečnost v domě a omezuje kvalitu bydlení ostatních nájemníků.
Může SVJ zakázat Airbnb?

Eva Andrle: Ani úžasný produkt nezvládnete vyrábět věčně, mějte plán B

Eva Andrle je CEO, matkou i manželkou. Cílí na automatická řešení autorizovaných vstupů a bezpečného předávání předmětů, jako jsou klíče nebo doklady. Hotelům, apartmánům a SVJ šetří čas, lidskou sílu i statisíce v provozních nákladech. Firma se dynamicky měnila, nejvíce za covidu. Dnes je stálým hráčem u nás i v zahraničí.

Read more
7 tipů jak a proč digitalizovat i váš hotel nebo apartmán

7 tipů jak a proč digitalizovat i váš hotel nebo apartmán

Ubytování bez moderních technologií patří minulosti. Možnosti digitalizace jsou bohaté, pokrývají většinu budgetů i specifických potřeb. Hotelové systémy pomáhají malým i velkým podnikům, samoobslužné recepce fungují i bez personálu. Jak aktuální situace využít na maximum?

2. Klíče v SVJ: Jak se vyhnout sporům o sdílené parkování? Pomocí chytrého boxu

Spory a hádky o sdílené parkování jsou v SVJ na denním pořádku. Některé byty si totiž parkování pro návštěvy přivlastní pro své druhé auto a obsazují ho dlouhodobě. Často si sdílená místa vyhlídnou také lidé z jiných domů nebo okolních kanceláří.To samozřejmě naštve domácnosti, které potřebují místo pro návštěvu jednou za čas, ale nikdy se jim ho nepodaří ukořistit. Princip „kdo dřív přijde, ten dřív mele“, zkrátka není příliš spravedlivý. Správci domu tak musí neustále hasit konflikty mezi nájemníky.

Read more

Přístupové systémy pro hotely: Jaké jsou možnosti a podle čeho vybírat

Možností, jak svým klientům zajistit rychlé ubytování i check-out, je dnes několik. Liší se technologií i finanční a časovou náročností. Žádné z nich není obecně nejlepší, vždy záleží na detailech. Jaké máte možnosti a podle čeho vybrat na míru řešíme v dnešním článku.

Read more

1. Klíče v SVJ: Jak chytře vyřešit přístup do společných prostor?

Společné prostory by měly být přístupné rychle a jednoduše pro obyvatele i správce domu. Nejpohodlnější je, když má každý svůj vlastní klíč.

Ale co když ho někdo ztratí? Musí se vyměnit zámky a nechat vyrobit nový klíč pro všechny. Chyba jednotlivce tak znamená zbytečné náklady pro celé SVJ. Navíc distribuce nových klíčů mezi vlastníky zabere spoustu času.

Vyřešte přístup do společných prostor chytře – pomocí elektronického boxu. Uložíte do něj klíč od místnosti a nájemníci si ho budou jen půjčovat. Box otevřou jednoduše naťukáním kódu na displeji. Jeden klíč od společných prostor stačí pro všechny.

Read more