O Keyguru

Kde jsme se vzali a proč jsme tady

Chci vědět víc

 1. Home
 2. >
 3. O nás
 4. >
 5. O Keyguru

Příběh Keyguru aneb jak to celé začalo

Keyguru založili Ondřej a Eva Andrle v roce 2018. Základní myšlenkou bylo a je umožnit majitelům malých penzionů či apartmánů, kteří se často o své podnikání starají primárně sami, začít si užívat více volného času. Tito lidé se pustili do náročného a tvrdého byznysu v oblasti ubytování. Často místo toho, aby si užívali radostí se svými nejbližšími, čekají na příjezd nových hostů či odjezd stávajících. A přesně tuto činnost jsme se v Keyguru rozhodli učinit bezobslužnou a maximálně přizpůsobenou jak potřebám majitelů malých penzionů či apartmánů, tak hostům.

Pro koho je Keyguru tady

Znáte to sami. Před vámi dlouhá cesta, na které se může stát leccos. Od kolon ve městech, přes ucpanou dálnici, až po častější přestávky kvůli potřebám (nejen) dětí. Příjezd do cílové destinace se tak odhaduje jen velmi těžko. Máloco způsobí lidem na cestě na dovolenou takový stres jako vědomí, že přijedou mimo hodiny pro check-in a neví, jestli je později někdo ubytuje.

A naopak, majitel malého penzionu musí být flexibilní a pokud chce dobré hodnocení (a o to jde v hospitality marketingu především), musí vyjít svým hostům vstříc. A tak může mnohdy čekat dlouhé hodiny na příjezd “opozdilců” místo toho, aby třeba jel na výlet s vlastní rodinou.

S produkty Keyguru jsou tyto scénáře již minulostí. Hosté mohou přijet, kdy chtějí, aniž by na ně majitelé museli čekat s klíči od pokojů.

I velcí mohou profitovat z bezobslužných řešení

Výhody bezobslužného předávání klíčů či dokonce bezobslužného check-inu a check-outu však nejsou omezeny pouze na malá zařízení. I velké hotely či apartmánové domy mají své zaměstnance na recepci, kteří mohou vykonávat daleko zajímavější a přínosnější práci než předávat klíče či karty od pokojů. Třeba si povídat s hosty, pomoci jim najít program na den podle aktuálního počasí nebo jim připravit skvělou snídani.

Malý velký startup

S růstem záběru v podobě produktů i obsluhovaných zemí samozřejmě musí růst i náš tým. Z původního několikačlenného týmu jsme se rozrostli na 15 lidí v polovině roku 2021. S některými z nich se můžete potkat na stránce Tým.

Eva Andrle
Jan Procházka
Jana Dvořáková

A kam dál?

Potřeby hoteliérů jsou stejné po celém světě, jak nám již ukázaly první instalace u našich nejbližších sousedů. Například v Polsku. Naše ambice tak nejsou pouze lokální. Naší vizí je šetřit drahocenný čas majitelů a zaměstnanců ubytovacích zařízení po celé Evropě.

Několik důležitých milníků

 • 2021

  Jsme v Polsku!

  Navzdory celosvětové pandemii se nám daří rozvíjet nové obchodní případy a nové zákazníky hledat i mimo hranice naší domoviny. Prvními mezinárodními klienty jsou apartmány a hotely u polských sousedů.

 • 2020

  Covid-19 mění pravidla hry

  V roce 2020 se po celém světě objevila nákaza Covid-19, která paralyzovala celosvětový turistický ruch. Airbnb na čas přestalo existovat, nebylo koho ubytovávat. V tu chvíli se zrodila myšlenka rozšířit zákazníky Keyguru o hotely, apartmány, penziony a podobná ubytovací zařízení.

  2020

 • 2019

  Instalace prvních Keyguru pointů

  Keyguru pointy jsou sety Keyguru boxů umístěné na veřejných místech. Z nich si hosté Airbnb apartmánů mohou vyzvednout klíče, aniž by bylo nutné potkat se s majitelem.

 • 2018

  Vznik Keyguru

  Společnost vznikla v roce 2018, kdy náš vývojový tým zároveň začal pracovat na první verzi Keyguru boxů. Ty měly původně sloužit pro předávání klíčů od apartmánů nabízených v rámci Airbnb.

  2018