V Charles Bridge Hostel Praha byli z Keyguru boxu nadšení, tak ho povýšili na recepční ve White Swan

V zimě nemají hotely v centru Prahy tolik rezervací, a tak je zbytečné platit recepčního 24 hodin denně. Ale jak zároveň vyjít hostům vstříc s pozdními příjezdy? V Charles Bridge Hostel Praha si pořídili Keyguru box, aby hosty odbavil. Funkce boxu nadchly majitele natolik, že ho instalovali i do druhého provozu – apartmánů White Swan. Tady využili integraci se systémem Better Hotel pro kompletně automatický check-in.

Charles Bridge Hostel – ekonomické ubytování v srdci Prahy láká turisty z celého světa

Mladí hosté přijíždějící do Prahy nenajdou centrálnější hostel, než je Charles Bridge Hostel Praha. Nachází se přímo u Malostranské věže Karlova mostu. Kromě dámských a smíšených společných pokojů nabízí také ubytování v soukromých pokojích a apartmánech.

Skvělá poloha hostelu láká v hlavní sezóně hosty z celého světa, o jejichž pohodlí se starají recepční 24 hodin denně. V zimě je však situace odlišná – hostel není zcela vybookovaný. Platit recepční po celý den se ukázalo jako neekonomické.

Kvůli bezpečnosti se hostel rozhodl pro bezobslužnou recepci

Karty od pokoje v Charles Bridge Hostelu obvykle vydávají recepční. Pro případy výpadku personálu a mimo sezónu měl hostel připravené náhradní řešení – předávání klíčů pomocí poštovních schránek. To představovalo velké riziko.

Nakonec dali přednost instalaci Keyguru boxu a vytvoření samoobslužné recepce. Rozhodla bezpečnost. Poštovní schránky jsou sice schované, ale mohl se k nim dostat v podstatě kdokoliv. Navíc hrozilo, že si host vezme jinou kartu a ubytuje se v jiném pokoji, než jaký si zaplatil. Hostel pak řešil zmatky v rezervacích.

Keyguru box nabízí lepší bezpečnost a vždy vydá kartu jen tomu, komu má.

Keyguru box řeší pro hostel otázku bezpečnosti i nákladů.

Díky Keyguru boxu se mimo sezónu může zrušit nonstop recepce

Další pozitivum? Možnost zrušit nonstop recepci během zimních měsíců. „V zimě nám to náklady ušetří, protože těch rezervací je méně, takže tam nepotřebujeme mít recepčního 24 hodin denně,“ říká spolumajitel Michal Novák.

Recepční budou mít pouze denní služby, aby poskytli hostům informace nebo zajistili rezervace zážitků. Pozdní a noční příjezdy vyřeší samoobslužná recepce za pomoci Keyguru boxu.

Hosté obdrží do e-mailu kód, pomocí nějž si otevřou box a vyzvednou kartu od pokoje. Box je jednoduše přístupný přímo u vchodu do hostelu.

Keyguru box zajistí přístup do ubytování nonstop. Jak by pomohla bezobslužná recepce vám?

Spokojenost vedla k instalaci druhého boxu do provozu, kde není recepce

Majitelé byli s fungováním boxu spokojení, a proto se rozhodli pro jeho instalaci i ve druhém provozu – apartmánech White Swan. Jedná se o ubytování zcela bez recepce.

Jak to vypadalo bez Keyguru boxu? Majitelé museli volat hostům a zjišťovat, v kolik hodin přijedou. To se obvykle neobešlo bez čekání, protože hosté nedodrželi čas příjezdu. To znamenalo nejen ztrátu času, ale také dobré nálady.

Dříve v apartmánech zkoušeli manuální keybox. Každému hostovi museli poslat kód do e-mailu a jednou za čas kód manuálně přeprogramovat. „Třeba půl roku jsme měli stejné kódy a tam je riziko, které už se stalo kamarádovi tady v Praze, že kódy někdo dal na internet a lidi tam potom chodili,“ popisuje Michal Novák.

Elektronický box pro apartmány je umístěn u poštovních schránek.

Keyguru box lépe zabezpečí přístup do apartmánů, protože pro každého hosta generuje unikátní kód. Díky propojení s hotelovým systémem Better Hotel se kódy odesílají zcela automaticky.

Hosté nikdy neměli problémy s vyzvednutím klíčů

Majitelé Charles Bridge Hostelu si pochvalují bezproblémové fungování Keyguru boxu. Pokrývá jim veškeré potřeby, které na samoobslužnou recepci mají, včetně přístupu pomocí kódů pro personál. Stejně tak se neobjevily žádné potíže přímo u hostů. „Nikdy nebyl problém, že by někdo nevěděl, jak si vzít klíč,“ uzavírá Michal Novák.

Chcete omezit provoz recepce jako Charles Bridge Hostel Praha? Kontaktujte nás a zjistěte, jak vám Keyguru box může pomoct.