Hotel v rekonstrukci

Navzdory pandemii se investuje. Které hotely procházejí rekonstrukcí?

Jen málo segmentů v České republice zasáhla dlouhotrvající pandemie covidu-19 tak jako cestovní ruch a ubytovací služby. Přesto existují hotely, v nichž právě teď probíhají rekonstrukce v plném proudu.

Někteří hoteliéři se rozhodli pojmout oddechový čas bez hostů jako ideální příležitost pro modernizaci nebo výstavbu. Zároveň se objevují nové koncepty a investice do moderních technologií. Jaké zajímavé projekty vznikají pandemii navzdory?

Hotel Karolína v Harrachově se mění na apartmány

Jeden z nejstarších hotelů v Krkonoších se promění na luxusní apartmány hotelového typu. V Harrachově přibude k původní budově hotelu Karolína ještě nová přístavba. Celkově tak vznikne 22 apartmánů. Návrh počítá s vytvořením celého areálu, včetně obchodních prostor, kavárny s pekárnou a wellness centra. Investorem do rekonstrukce za 240 milionů je společnost Europa Investment Property.

O apartmány s hotelovými službami je v posledních letech velký zájem. Když majitelé apartmány nevyužívají, mohou je pronajmout, aniž by se o pronájem museli starat. Tento trend bude nejspíš pokračovat. Kvůli pandemii koronaviru přistupují majitelé menších penzionů a hotelů k jejich prodeji. Dá se proto očekávat, že v příštích letech v Krkonoších vzniknou další apartmány tohoto typu.

Olomoucký NH hotel investuje 150 milionů

Pandemii si pro velkou rekonstrukci vybral i NH hotel v Olomouci. Kompletní plán na jeho modernizaci ležel už nějakou dobu připravený v šuplíku, a tak se v říjnu 2020 rozhodlo, že období bez hostů bude pro investiční akci ve výši 150 milionů korun ideální. V hotelu vzniká designová kongresová restaurace pro 200 hostů, letní terasa a nový vinný bar.

NH hotel se pustil také do rozšíření kongresového zázemí a sálu, kde se instaluje špičková audiovizuální technika. Projekce poběží v nejvyšší kvalitě 4K na ploše o velikosti až 16 × 3,7 metru. Prezentace budou moci probíhat zároveň ve 13 sálech a živě se streamovat na obrazovky v kongresovém patře nebo na jakékoliv webové stránky.

Hotel Thermal v původním kabátě

Do rekonstrukce se vrhnul rovněž karlovarský hotel Thermal. Záměrem je, aby získal svoji původní podobu z roku 1977, kdy se poprvé otevřel veřejnosti. V rámci obnovy hotelu se mění okna a skla v balkonových dveřích. Jejich barva se sjednotí na typickou hnědou. Na střechu hotelu se vrátí hnědé logo a po mnoha letech bude opět svítit.

Rekonstrukcí neprochází pouze exteriér hotelu, ale také tamní bazén. Záměrem je v první řadě snížení energetické náročnosti. Mimo jiné dojde k zateplení teras a střech. Bazénový komplex čeká jedna zásadní změna, která přiláká nové hosty – menší bazén o rozměrech 10 × 15 metrů bude naplněn stoprocentní vřídelní vodou. Na kompletní rekonstrukci hotelu je určena částka 580 milionů korun, dalších 140 milionů korun spolkne rekonstrukce bazénu.

Hotel Zvon v Českých Budějovicích rozšiřuje služby

Více služeb a zážitků pro hosty – to je záměr, se kterým hotel Zvon v Českých Budějovicích plánuje investici do wellness centra. To bude přístupné jak pro hosty, tak pro veřejnost. V hotelu vzniknou sauny, vířivky, privátní wellness, relaxační prostory a fitness centrum. Rekonstrukcí projde také hotelová restaurace.

Ředitel hotelu Petr Šalda očekává, že letošní sezóna proběhne v režii turistů z Česka a okolních států střední Evropy. Hotel se nespoléhá na velké zájezdy, ale naopak využívá sofistikované online systémy. Tak dosahuje maximální obsazenosti pokojů za co nejvyšší cenu. „Ceníme hotel jako letenky, jejichž hodnota se mění denně. Částku stanovujeme každý den zvlášť a neustále se mění podle toho, jak se hotel naplňuje nebo naopak vyprazdňuje. Díky tomu jsme schopni získat zajímavější a lépe platící klientelu,“vysvětluje Šalda v rozhovoru pro iDnes.cz.