Na předávání klíčů u krátkodobých pronájmů jsou různé protichůdné názory

 Výhody a nevýhody neosobního checkinu? Rozhodli jsme se vyzpovídat majitele bytů, kteří Keyguru pointy na předávání klíčů využívají. Nejvíce nás zajímal jejich názor pro a proti neosobního checkinu a jestli se jim při používání Keyguru nezhoršilo  hodnocení. Jako s prvním jsme mluvili s Tomášem, pohodovým cestovatelem a podnikatelem v oblasti tvorby moderních plakátů, který má na Airbnb zatím 1 byt.

Jak dlouho byt pronajímáte a jaký byl vývoj Vašeho podnikání?

Pronajímám necelý rok, mám byt u Staroměstského náměstí a díky této skvělé lokalitě mám takřka nonstop plno. Což je skvělé, ale bylo to také dost omezující. Jako podnikatel a cestovatel mám rád určitou svobodu. Příjmy z pronájmu jsou skvělá věc, ale být v Praze kvůli ubytování hostů mi brzo začalo vadit.

Tome, proč jste začal přemýšlet o využití služby Keyguru?

O službě jsem začal uvažovat, když jsem zjistil, že nemám nikoho spolehlivého, kdo by mi klíče od bytů předával během víkendů mimo Prahu a častých zahraničních výletů. Používání služby Keyguru mi teprve dalo tu pravou svobodu, kterou bych již nyní za nic nevyměnil.

Jak jste si zajistil úklid bytu?

Po delším hledání jsem se dostal do spojení se spolehlivou paní na úklid a tím jsem získal téměř neomezené časové možnosti například na cestování. Do té doby bylo podnikání s pronájmy téměř jako chození do práce, ale kolikrát s mnohem delší pracovní dobou. Několika hodinová čekání na hosty, kterým se zpozdil let (a nemohou dát z letadla vědět), je naštěstí pro mne již minulostí. Jediné čeho lituji je, že jsem to všechno nezačal využívat již dříve:)

To rádi slyšíme! 🙂 Bylo na začátku něco, proč jste spolupráci navázat nechtěl, čeho jste se bál?

Trochu jsem se obával svěřit klíče externí agentuře. Klíče jsem raději půjčoval po kamarádech, kteří měli zrovna čas na předání. Bylo to ale zbytečně logisticky náročné. Po schůzce se zakladatelem Keyguru Ondřejem jsem nabil jistotu, že jsme ze stejného těsta a spokojení klienti jsou i pro jeho firmu prioritou číslo jedna. Nyní jsou klíče na jednom výdejním místě a mám absolutní klid. Občas ještě zajdu byt předat osobně, ale spíš už jen z nostalgie, či ze sympatií k příchozím hostům.

Takže stále děláte osobní checkin?

Občas mám chuť si s hosty popovídat více, baví mě to! Jen jsem rád, že to můžu naplánovat dle sebe a jindy si mohu řešit jiné záležitosti a vše nechat na Keyguru.

Toto byl jeden z důvodů, proč jsme s tímto projektem začali,.. Tomáši, myslíte si, že neosobní checkin má vliv na hodnocení hostů? Vnímáte nějakou změnu u Vás?

Ano, určitě vnímám. Díky delegování předávání klíčů a taky delegaci úklidu, mám teď více času na vylepšování svého profilu, což má za následek větší počet rezervací. Také mám více času na lepší komunikaci s hosty a když úklid udělá profesionálka, je to také citelný rozdíl. Takže ano, v mém případě se hodnocení dokonce zlepšilo.

Jakou máte odezvu od hostů na online checkin?

Bál jsem se, že hosté budou postrádat lidský faktor  – přivítání, vysvětlení. To jsem se snažil nahradit vřelou a dlouhou komunikací na začátku a v průběhu pobytu. Připravil jsem na stůl do bytu desky se spoustou tipů, doporučení a informací, říkám tomu tipy od domorodce. . Hosté uvítají, že si mohou příjezd do bytu naplánovat dle svého a neřeší, jestli a kdy na ně někdo čeká s klíči. Můj byt není nijak specifický, pračka i sporák fungují jednoduše a není třeba nic složitě vysvětlovat. Alespoň to jsou moje dosavadní zkušenosti.

Takže  vše Vám funguje tak jak má, to jsme moc rádi. Jsme na začátku projektu, neosobní checkin v Čechách funguje teprve půl roku. Mohl byste něco vzkázat těm, pro které je využívání Keyguru zatím nepředstavitelné?

Zaprvé – sejít se s Ondřejem nebo Evou a probrat své představy a hlavně obavy. Nedokázal jsem si představit, že by to mohlo fungovat beze mě, že to hostům nebude vadit. Doporučuji využít zkušebního měsíce zdarma, ta svoboda je návyková,.. Uvidíte že už nebudete chtít jinak:)

Tomáši ještě jednou Vám mnohokrát děkujeme za rozhovor!

Tomáš Blažek

Tomáš Blažek

Pronajímatel bytu přes Airbnb

Vyzkoušejte Keyguru… Poznejte novinku na českém trhu, která již v zahraničí roky funguje. První měsíc za vás předáváme klíče ZDARMA!