Konečně klídek při předávání klíčů hostům

Spravuji byt na Airbnb již dva roky. Byl to dobrý nápad a jsem ráda, že jsem se do tohoto přivýdělku pustila. Jsem svým pánem. Hosté se mi střídají třeba dvakrát až třikrát do týdne v letních měsících. Mimo turistickou sezónu je to méně, ale stejně jsem postupem času narazila na problém s názvem: Check-in a check-out hostů.

Z počátku to bylo super, každého hosta poznat osobně, byt mu ukázat a trochu poklábosit o jejich zemi a Praze. Když se začalo pronájmu dařit, vznikl z toho velký problém. Airbnb totiž není můj hlavní příjem, ještě pracuji v jedné firmě, a tam se moc netvářili, když jsem během dne začala častěji a častěji odcházet. Nebylo to dobré ani pro soukromý život: zkuste plánovat dovolenou, když máte rychlou rezervaci a host se přihlásí 3 dny dopředu.

Zkoušela jsem najít brigádníky, kteří mi se správou pomáhali, hlavně s check-in, ale bohužel se neosvědčili a mě akorát rostly náklady. Tak jsem riskla check-in skrz Keyguru, službu, kde si na konkrétním místě vyzvednou hosté klíče sami.

Bála jsem se reakce hostů, že se jim nebude líbit, když je nepotkám osobně a neporeferuji něco o Praze. Opak byl pravdou. Někteří přiznali, že se jim ulevilo, když nemusí hnát a být nervózní ze zpoždění letadla a toho, že na ně někdo čeká.

Každý pochopil na první dobrou, jak to funguje. Dostanou email, kde si na heslo vyzvednou klíče, nikdo je nehoní, nestresuje se včasným check-in ani odchodem. Klíče vrací na stejné místo a já s tím nemám jinou práci, než zadat data o hostovi a den příjezdu/odjezdu do Keyguru.

Keyguru teď využívám často. Služba, kterou obsluhuji online, funguje spolehlivě a hlavně mi šetří čas i money. Můžu si odjet na vlastní dovolenou i řešit jiné pracovní věci. Docela jsem koukala, že někdo konečně začal řešit tenhle problém, který mají určitě všichni kolem Airbnb pronájmů. Když jsem měla dotazy či problém, tak mi správci pomohli a poradili. Jsem za službu Keyguru ráda. Doporučuji všem. Člověk není závislý na ničem.

Míša

Míša Cvachová

Míša Cvachová

Pronajímatel bytu přes Airbnb

Vyzkoušejte Keyguru… Poznejte novinku na českém trhu, která již v zahraničí roky funguje. První měsíc za vás předáváme klíče ZDARMA!